Якщо вірити вченим, в найближчі 20 років наш світ чекають глобальні зміни. Екологія, медицина, наука, економіка і навіть соціальний устрій зазнають змін. Ринок праці теж стрімко змінюється, з розвитком глобальних технологій і постійним прогресом потреба в нових і перспективних професіях усе більше зростатиме. На зміну старим приходять нові професії, більш затребувані й цікаві.  У зв'язку з тим, що біо- та IT-технології активно входять у нашу повсякденність, зовсім скоро з'явиться безліч професій на стику наук: біоінженер, молекулярний дієтолог, сіті-фермер, енергоаудитор, проектувальник "розумних доріг" та інші.  Давайте знайомитися з новими професіями ближче...

 

Урбаніст-еколог

        Урбаніст - еколог – це проектувальник нових міст на основі екологічних біотехнологій; спеціалізується в галузях будівництва, енергетики та контролю забруднення середовища. Ця професія затребувана вже зараз - високотехнологічні «зелені міста» проектують і будують в Малайзії, Китаї, Арабських Еміратах, Індії, Південній Кореї і країнах Європи.

        Реальність така, що великі міста з часом лише розростаються, і, незважаючи на те, що екології приділяється величезне значення, дихати в них легше поки ще не стало. Проблема забруднення навколишнього середовища в мегаполісах, та і в менших містах залишається актуальною. Одним з тих, хто в майбутньому допоможе зберегти наше з вами здоров'я в суєті великого міста стане урбаніст-еколог.

Професію еколога можна здобути :

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна

Національний гірничий університет

Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара

Національний університет біоресурсів і природокористування України

За матеріалами сайту https://inventure.com.ua/news/ukraine/25_professij_budushego_i_gde_ih_poluchit