Якщо вірити вченим, в найближчі 20 років наш світ чекають глобальні зміни. Екологія, медицина, наука, економіка і навіть соціальний устрій зазнають змін. Ринок праці теж стрімко змінюється, з розвитком глобальних технологій і постійним прогресом потреба в нових і перспективних професіях усе більше зростатиме. На зміну старим приходять нові професії, більш затребувані й цікаві.  У зв'язку з тим, що біо- та IT-технології активно входять у нашу повсякденність, зовсім скоро з'явиться безліч професій на стику наук: біоінженер, молекулярний дієтолог, сіті-фермер, енергоаудитор, проектувальник "розумних доріг" та інші.  Давайте знайомитися з новими професіями ближче...

                                                    Сіті- фермер

         Сіті - фермер - це фахівець з упорядження і обслуговування агропромислових господарств на дахах і в будівлях хмарочосів великих міст. Його завдання - проекти для вирощування продуктів харчування на стінах і дахах висоток у великих містах. Це знизить витрати на доставку сільгосптоварів з регіонів і зменшить їх ціну. 

         Вертикальні ферми - автономні і екологічні конструкції, що дозволяють вирощувати рослини і розводити тварин в межах міста - візитівка найближчого майбутнього. Перша комерційна вертикальна ферма з'явилася в Сінгапурі в 2012 році, а в даний час створення агрохмарочосів планується в Південній Кореї, Китаї, ОАЕ, США, Франції та інших країнах.

        Професію можна здобути :

- Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара

- Львівський національний університет ім. Івана Франка

- Дніпропетровський державний аграрно - економічний університет

- Національний університет біоресурсів і природокористування України

За матеріалами сайту https://inventure.com.ua/news/ukraine/25_professij_budushego_i_gde_ih_poluchit