Активна діяльність людства протягом всього його існування супроводжувалась непродуманим використанням природних ресурсів, забрудненням і навіть знищенням навколишнього середовища. За це людство отримало справедливе покарання – екологічну кризу.

Отруєні водойми та повітря, зникнення багатьох видів рослин та тварин, природні аномалії, голод стали страшною реальністю, впритул зіткнувшись з якою суспільство усвідомило, що людина – невід’ємна частина природи, яка має всі важелі для руйнації або процвітання навколишнього середовища. Саме тому в новітній історії людства актуалізувалась ідея захисту екології. Тепер сортування сміття, його вторинна переробка, екологічно чисті продукти тощо, стали розповсюдженими правилами індивідуального та колективного споживання.
В контексті цього виникла нова професія – ренатуралізатор. Завданням професіонала цієї справи буде компенсація екологічних збитків, що спричиняють люди навколишньому середовищу. Ренатуралізатор буде відстежувати екологічні чинники в різних регіонах, де панує природнє середовище, та розробляти стратегії захисту та збереження природніх ресурсів. Щоб здобути звання ренатуралізатора, необхідно мати знання з екології, біології та хімії, а також розвивати в собі навички планування,  управління та креативність.
 

За матеріалами відділу організації профорієнтації