Продуктивний і ефективний той колектив, робота якого нагадує добре налагоджений механізм, де кожен знає свої можливості, розуміє свої завдання та працює над їхньою реалізацією в гармонії з колегами.
  Успішно виконувати роботу – це не брати гру на себе, а працювати в синергії з колективом. Сила команди полягає у правильному поєднанні навичок, перспектив і підходів до вирішення завдань. Кожен займається тим, що вміє робити найкраще, а недоліки навичок компенсуються колегіальними зусиллями. Робота в колективі надихає, підвищує мотивацію та взаємну відповідальність, створює середовище, де люди вчаться одне в одного, а головне – використовують ці знання в інтересах спільної мети.
  Тому, командоорієнтованість – це soft skill із переліку «обов’язково». Незалежно від напряму діяльності та рівня посади. Розбираємося, що це таке, чому це важливо, чи всім це потрібно.

Командна робота. Як це?
   Компанії очікують від співробітників злагодженої колективної взаємодії, яка дозволить ефективно досягати поставлених цілей. Члени команди доповнюють одне одного, плавно обмінюються ролями, знаходяться «на одній хвилі», чітко підхоплюють і продовжують ідеї колег.
Успішний командний гравець – той, хто:

  • швидко адаптується до колективу та легко пристосовується до загального ритму;

  • завжди залишається об’єктивним, конструктивним, неконфліктним;

  • вміє слухати інших, бути гнучким, грамотно переконувати колег у правильності своєї позиції;

  • не боїться критикувати, може визнати свою неправоту та підтримати ідею колеги;

  • створює атмосферу поваги, взаємодопомоги, надихає членів команди;

  • допомагає іншим і вміє приймати допомогу;

  • уникає деструктивних суперечок, вміє згладжувати конфлікти, готовий іти на компроміс;

  • управляє своїми емоціями й абстрагується від особистих симпатій і антипатій;

  • будує свій графік і планує навантаження відповідно до загальних планів і з урахуванням усіх термінів;

  • не ставить власні амбіції вище інтересів компанії.

  Командна робота – це ефективна взаємодія, грамотне делегування, продуктивна співпраця. Команда – це завжди про внутрішні цілі, пов’язані з розвитком групи в цілому та кожного її учасника зокрема. А секрет сильної команди – у взаємодоповненні, беззаперечній повазі та перманентному розвитку. 
   Тож, хто потрібен команді? Відповідь очевидна – той, хто буде сприяти її розвитку. Для пошуку кращих способів рішень потрібні різні, суперечливі, полярні думки. Потрібні сумніви та суперечки, пекельний обмін поглядами та колективний брейншторм, безліч ідей і стільки ж «ні» на кожну з них. І для цього потрібні ті, хто має свою позицію, хто готовий відстоювати її та не погоджуватися з іншими. Ті, хто буде відкривати нові ракурси та показувати ситуацію з інших сторін, помічати деталі та виявляти помилки.
  Командна робота – це не ідилія та відсутність дискусій. Вміння працювати в команді – це вміння завжди залишатися конструктивним, дискутувати, але не доводити до руйнівного конфлікту, разом шукати сильні рішення, проявляти повагу до інших і викликати повагу до себе.