Перший робочий день на новому місці – це завжди хвилююче. Взагалі, перші дні в новому колективі є дуже  важливими, при цьому потурбуватися треба не тільки про сумлінне виконання своїх безпосередніх обов’язків, а й про те, чого робити не потрібно.

          Постарайтеся не допустити таких помилок у поведінці на новій роботі.

  1. «Не ловіть гав». Так, у перший робочий день ви могли встати дуже рано, щоб добре до нього підготуватися і не запізнитися. Також ви могли не спати всю ніч, переживаючи про першу зустріч в новому колективі. Проте, незалежно від займаної посади, вся увага в цей день буде прикута до вас. Нікому не говоріть про свою втому і «не ловіть гав», це може  зіпсувати перше враження про вас.

  2. Не просіть про відгули або відпустку. Якщо через місяць або навіть півроку після виходу на нову роботу  у вас була запланована поїздка за особистими обставинами, про це варто було вказати ще в супровідному листі при влаштуванні на роботу або на етапі співбесіди. Якщо ви будете просити про відпустку,  це можуть розцінити як безвідповідальність і байдуже ставлення до нової посади.

  3. Не приходьте надто рано. Зрозуміло, що в перший день на новій роботі ви не повинні спізнюватися, але з’являтися там занадто рано теж не варто, адже ваші колеги повинні підготуватися до вашого приходу: наприклад, визначити робоче місце, налаштувати техніку. Щоб не відчувати себе ніяково, намагайтеся приходити чітко на той час, на який вам вказали.

  4. Не говоріть про гроші. При знайомстві з новим колективом не розповідайте про обіцяну вам заробітну плату або про свої заслуги на попередній роботі, інакше ви ризикуєте здатися зарозумілим. Якщо ви відчуєте, що ваша зарплата не відповідає докладеним зусиллям, обговоріть це виключно з вашим керівником, і краще не відразу, а після випробувального терміну.

 5. Не дивіться на годинник.  Коли робочий день  підходить до кінця, не дивіться на годинник кожні 10 хвилин. Також постарайтеся бути не першим співробітником, який в цей день покине офіс. Інакше про вас можуть подумати як про ледачого, не готового працювати на благо компанії, працівника.

 6. Не будьте асоціальним. Навіть якщо ви взяли обід із собою, не відмовляйтеся    від пропозиції нових колег сходити з ними в їдальню або кафе. Це відмінний спосіб познайомитися з новими людьми за межами офісу і дізнатися більше про колектив. З цими людьми ви будете проводити дуже багато часу, тому не варто їх ігнорувати.

 7. Не здогадуйтеся, а запитуйте прямо. Ставити запитання в перший робочий день - це чудово, тому що це показує, що ви щиро зацікавлені в новій роботі і готові вчитися. Якщо ви виявите, що чогось не знаєте, спочатку запитайте своїх колег, а не робіть щось навмання. Якщо ви допустите помилку, якої можна було б уникнути, не поставивши запитання заздалегідь, буде гірше.

 8. Не мудруйте. Якщо про вашу думку не запитували, не варто робити поспішних висновків і комусь щось доводити. Спочатку добре вивчіть всі робочі моменти, дізнайтеся про характери і звички колег, а потім можна буде висловити свою обгрунтовану і конструктивну точку зору.

 9. Не розставляйте пріоритети по-своєму. У перший день на новій роботі на вас звалиться маса обов'язків і завдань. Щоб робота була продуктивною, важливо визначити пріоритетність виконання цих завдань. Але поки ви тут новачок, краще запитати у більш компетентного співробітника, які завдання потрібно зробити в першу чергу, а які можуть почекати.

 10. Не будьте занадто фамільярним. Не заходьте в офіс, розповідаючи всім, якими божевільними були ваші вихідні або яку безглузду ситуацію ви бачили дорогою на роботу. Спочатку будьте, в першу чергу, професіоналом і ведіть себе стримано. Вже потім, коли з колективом сформуються правильні, легкі стосунки, можна буде розповісти співробітникам про особисте життя або пожартувати.

   За матеріалами відділу організації профорієнтації Хмельницького ОЦЗ