Тренд-хантер (або мисливець за трендами) – це спеціаліст, який тонко відчуває гребінь популярності моди чи тимчасового тренду, який загалом можна охарактеризувати як дух часу. Це професіонал-прогнозист, який займається збором інформації і виявленням серед маси фактів знаків появи нової масової тенденції. Результат його дій – інтуїтивне передбачення того, що буде подобатися людям в майбутньому і можливість заробити на цьому.

Хоча ця професія і нова, але серед тренд-хантерів вже виокремилися кілька різних груп. Тренд-кетчери – це активні особистості з надзвичайно розвинутою інтуїцією і непоганими аналітичними здібностями, їх завдання – якомога оперативніше зловити кристалізовану ідею та оформити її у концепцію. Тренд-мейкери – технічні спеціалісти, які виконують завдання виводу на ринок вже готового та оформленого тренду.

Для виконання свого завдання тренд-хантер має бути присутнім на всіх модних показах і світських вечірках, знати всі новинки кіно, бувати на виставках, спостерігати за людьми на вулиці, вслухатися в їх розмови, орієнтуватися у Всесвітній Мережі Інтернет. Але найголовніше – це вміти інтерпретувати всю отриману інформацію і відслідковувати в її потоці появу нового тренду.