Днями в Хмельницькому  міському центрі зайнятості  відбувся семінар для роботодавців міста на тему «Легальна зайнятість працівників та детінізація заробітної плати». Мета заходу – подолання негативних тенденцій у сфері зайнятості населення, створення умов щодо розвитку підприємницької діяльності, ліквідації тіньової зайнятості.

 В ході семінару провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Анатолій Коцюба наголосив, що саме роботодавець зацікавлений в оформленні трудових відносин, адже трудовий договір є двосторонньою угодою між найманим працівником та роботодавцем, де право однієї сторони відповідає обов’язку іншої. Використання тіньової зайнятості призводить до позбавлення роботодавця права вимагати виконання роботи належним чином, підпорядкування найманого працівника внутрішньому трудовому розпорядку, можливості покласти на працівника матеріальну та дисциплінарну відповідальність тощо.

Окремо висвітлювалося питання відповідальності роботодавця за порушення трудового законодавства. Жваве обговорення викликало питання щодо правильності оформлення трудових відносин між найманим працівником та роботодавцем, працевлаштування неповнолітніх, та перелік важких робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праця неповнолітніх.

Підсумовуючи семінар, фахівці  служби зайнятості та роботодавці дійшли  висновку, що використання роботодавцями робочої сили без легального оформлення трудових відносин є грубим порушенням чинного законодавства й завдає значних збитків самим роботодавцям, найманим працівникам та державі.

У заході  взяли  участь 9 роботодавців.

За матеріалами Хмельницького МЦЗ