Цей надзвичайно важливий крок в житті кожної людини повинен бути добре виваженим та  цілком усвідомленим.

        Для того, щоб успішно вирішити проблему вибору професії, необхідно проаналізувати вісім факторів вибору професії і ви­значити, наскільки вони  узгоджуються між собою. До цих факторів відносяться:

1) Позиція старших членів сім'ї, зокрема батьків.

2) Позиція товаришів.

3) Позиція вчителів.

4) Особистий професійний план.

5) Поінформованість про професію.

6) Нахили.

7) Здібності.

8) Рівень домагань.

                                          7. ЗДІБНОСТІ

Проблема здібностей людини досить складна,  і отримати кваліфіковану консультацію з цього питання ти зможеш тільки у спеціаліста-психолога. Ми ж поговоримо про одну із складо­вих частин твоїх здібностей - здоров'я. Є професії, які ставлять жорсткі вимоги до стану здоров'я людини (льотчик, машиніст поїзда, водій). Здоров'я людини - безцінний дар, який, нажаль, як і все, що дісталось нам при­родно, ми не задумуючись розтрачуємо. Розтрачувати наше здоров'я ми починаємо ще з молоду, щедро розплачуючись ним за неправильний спосіб життя - непотрібні перевтом­лення, відсутність  належного  режиму  праці   та   відпочинку, куріння,  алкоголь.

Відомо, що здоров'я людини тільки на 10% визначається медич­ною допомогою, у той час, коли 40% закладаються спадковістю, 50% - способом життя і екологічною ситуацією. Звідси випливає, що організація здорового способу життя повинна починатись ще в юнацькі роки, хоча са­ме у цьому віці життя і здоров'я здаються невичерпними.

       Вибираючи професію необхідно реально оцінити стан свого здо­ров'я, і пам'ятати, що на деякі професії існують медичні протипоказання. Переконайся, що стан твого здоров'я повністю відповідає вимогам обра­ної професії, і що тебе не чекають ніякі "сюрпризи" тоді, коли рішення вже прийняте, документи подані на конкурс і т.д. Інформацію про це можна отримати з різних джерел. Найнадійніше з них - профконсультант служби зайнятості, який працює у кожному районі нашої області.