Вихователь – це людина, яка здійснює цілеспрямований виховний вплив на іншу особу. У вузькому значенні — особа, яка обіймає посаду в навчально-виховних закладах. Вихователь займається освітою дитини: її вихованням, навчанням і розвитком. Проводить зарядки, заняття з розвитку мовлення, навичок усного рахунку, читання, малювання, ліплення, природознавства. Розвиває у дітей увагу, пам'ять, мислення, кмітливість, ініціативність, навички спілкування. Знайомить з етичними і естетичними нормами поведінки в суспільстві. Організовує проведення часу дітей: ігри, щоденну прогулянку, інші заходи відповідно до режиму дня. Несе відповідальність за життя і здоров'я дітей.

Для успішного оволодіння даною професією людина повинна бути уважною, відповідальною, чуйною, тактовною, товариською, терплячою, мати схильність до роботи з дітьми. Бажано мати хорошу пам'ять, увагу, високі комунікативні здібності. Потрібні загальна культура й ерудованість, грамотна й виразна мова, добре поставлений голос й уміння управляти колективом. 

Також, вихователь повинен бути стресостійким, вміти контролювати свою поведінку і емоції, мати міцну нервову систему. Робота вихователя хоча і не супроводжується підвищеними фізичними навантаженнями, проте протікає в умовах постійного психоемоційного напруження.

Професійно важливі якості:

 - знання з педагогіки, психології, основ безпеки життєдіяльності;

 - надання першої допомоги;

 - знання етики та естетики, змісту і принципів організації дошкільного виховання;

 - знання методики навчання і розвитку дітей;

 - вміння організовувати їх пізнавальну діяльність.

В серпні  2019 року Хмельницькою обласної службою зайнятості було зареєстровано понад 30 вакансій за даною професією, тому можливість  працевлаштуватися за фахом досить висока.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ