Прислухайтеся до наших порад для надання допомоги Вашим дітям в свідомому виборі професії:

1. Діти потребують допомоги дорослих і, в більшості випадків, не можуть самі обрати професію.

2. Ваша допомога у виборі професії не повинна бути нав'язливою - Ваші бажання не повинні замінювати бажання дитини.

3. Прислухайтеся до намірів і прагнень своєї дитини, враховуйте її інтереси, схильності, рівень розвитку здібностей і радьте вибрати ту професію, яка найбільшою мірою відповідає її характеру та нахилам.

4. Переконайтесь, що саме ця професія/ спеціальність є найбільш підходящою для Вашої дитини, зокрема, що вона давно цікавиться і мріє про неї,  і що ця професія не протипоказана їй за станом здоров'я.

5. Враховуйте, що Ваше ставлення  до своєї роботи, задоволеність своєю професією часто є достатнім стимулом для того, щоб дитина зацікавилася змістом Вашої діяльності і вибрала одну з „сімейних" професій.

6. Керуйтеся при виборі професії для дитини принципом  «хочу – можу - потрібно", від цього залежить задоволеність професією. „Хочу" — це інтереси і схильності людини, її прагнення. „Можу" — це фізичні дані і особисті здібності людини. „Потрібно" — це потреби суспільства, тобто уявлення про обов’язок, моральні установки, ціннісні орієнтації, знання про професії і спеціальності, які користуються попитом на ринку праці, вірогідність працевлаштування за обраною професією.

7. Ознайомтеся з методичною літературою, необхідною для вивчення особистості дитини, визначення провідного напряму розвитку інтересів, її схильностей і здібностей. Прислухайтеся до думки педагогів, які працюють з Вашою дитиною.

8. Ознайомтесь із станом ринку праці регіону: у яких професіях є потреба, де і за яких умов їх можна одержати. Отримайте разом з дитиною в центрі зайнятості консультацію з питань, які вас хвилюють, зокрема,  рекомендації щодо вибору професії, інформацію про професії, підприємства та навчальні заклади, потребу в кадрах по регіону, перспективи соціально-економічного розвитку міста (району).