Наполегливо продовжуйте пошуки.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть Вам у працевлаштуванні

1. Пізнайте себе.

З’ясуйте, чи можете Ви виконувати ту роботу, на яку вирішили влаштуватися. Для цього визначте свою особистісну та професійну спрямованість, особливості характеру і темпераменту, рівень розвитку спеціальних здібностей.

2.Вчіться читати людей, як книгу.

Розвивайте в собі спостережливість, постійно тренуйтесь, ознайомтесь з літературою, в якій йдеться про мову міміки і жестів, особливості погляду, зверніть увагу на психологічні особливості людей, пов’язаних з віком, статтю тощо. Спостерігайте за людьми, які Вас оточують.

3. У всьому має бути система.

Пошук роботи повинен вестись не хаотично, а планомірно. Слід визначити для себе коло видань та Інтернет- ресурсів, де можна знайти оголошення про вакансії і вільні робочі місця.

4. Радійте малому - і велике прийде.

Ведіть ретельні записи про всі цікаві для Вас вакантні місця і ніде не відмовляйтесь відразу від запропонованої Вам роботи.

5. Важко в навчанні – легко в бою.

Серйозно поставтесь до кожної співбесіди, що передує прийому на роботу. Накопичуйте відомості про професії і робочі місця, активно використовуйте всі джерела інформації про вакансії, вдумливо і уважно заповнюйте запропоновані Вам документи, стежте за своєю зовнішністю, мовою, жестикуляцією, контролюйте себе під час спілкування.

6. Співбесіда – побачення, але ділове.

Напередодні співбесіди добре виспіться, потурбуйтесь про зовнішній вигляд; продумайте, що Вам треба взяти з собою, і будьте на місці за 10-15 хвилин до початку співбесіди; поводьтеся тактовно, продумайте відповіді на можливі запитання; намагайтесь завершити співбесіду в позитивному тоні.

7. Втратити роботу легше, ніж знайти.

Влаштувавшись на нову роботу, пам’ятайте, що визначальними для Вашої кар’єри будуть не тільки професійна компетентність та добросовісне виконання службових обов’язків, але й уміння спілкуватися з людьми. Намагайтесь справити приємне враження про себе!

Матеріали підготовлені відділом організації профорієнтації ОЦЗ