Що конкретно робитимуть люди через 10, 20 а той 100 років? Насправді з’ясувати не так уже і просто. Утім, проєкт «Атлас нових професій» вказав орієнтири, як обрати професії майбутнього.

1. Роботехніки

Світ автоматизується щохвилини, тож нова техніка з’являється чи не кожного дня.  І через це у роботехніків зараз досхочу роботи. Обирайте прогресивну спеціальність у цій галузі: інженер робототехніки у промисловості, інженер медичної робототехніки, спеціаліст з робототехнічного комплексу.

2.Нанотехнологи

Зізнайтеся, любили LEGO? А може, любити і зараз? А тепер уявіть, що конструктор зменшили до розміру молекул і атомів. Саме з ними працює нанотехнолог, саме з них він створює наноробів, що потенційно можуть закрити багато потреб людства. Наприклад, вирішити проблеми голоду, хвороб та екологічних катастроф.

3. Трейдери альтернативних валют

Про біткоїн та інші віртуальні валюти не чув лише лінивий. І спеціалісти, які розумітимуть, як працювати з такими фінансами, потрібно просто зараз. Варто розуміти, що альтернативні валюти ставатимуть дедалі популярнішими, що провокуватиме появу нових професій.

4. Фахівці у сфері доповненої реальності (AR)

Доповнена реальність, на відміну від віртуальної, вносить окремі цифрові елементи у сприйняття реального світу. У цій галузі кожен може знайти себе: AR-дизайн, UI/UX- дизайн, 3D-моделювання, програмування тощо. Як вам такі професії майбутнього?

5. Фахівці у сфері віртуальної реальності (VR)

Експерти з віртуальної реальності конкурують штучний світ, при цьому не змінюючи реальний. Вони буквально створюють нову реальність. Як?  За допомогою алгоритмів, мов програмування С#, С та С++, а також навичок 3D-моделювання і сканування.

6. Інтернет – маркетологи

Товарів усе більше, і кожен із них потрібно презентувати й продавати. І який саме це товар, не має особливого значення, головне – розказати про нього світу. І найдієвіший  спосіб просування – через інтернет  ресурси. У цьому і полягає робота спеціалістів із маркетингу.

7. Архітектори та урбаністи

Чисельність населення зростає, міста розширюється, а хмарочосів стає дедалі більше. При цьому всі прагнуть жити максимально комфортно. Спеціалісти,  які  допоможуть людству в цьому: архітектор «розумних будинків», «розумних доріг», урбаніст, будівельний екоаналітик тощо.

8. Біофармакологи

Чи знали ви, що пеніцилін та інсулін виробляються за допомогою генномодифікованих бактерій? Їх спроєктували біофармакологи. Вони створюють нові біопрепарати (з відповідними властивостями) та змінюють ними штучно синтезовані препарати. Це нова галузь, яка стрімко розвивається.

9. Нейропсихологи

Префікс «нейро-» означає, що психолог працює із клієнтами з порушеннями функцій мозку. Спеціаліст консультує не тільки людей після черепно-мозкової травми, але й тих, у кого є психологічні проблеми. І на відміну від клінічного психолога, нейропсихолог розуміється на зв’язку між психічними процесами та структурами, функціонуванням мозку.

10. Координатори освітніх онлайн – платформ

Цікавитеся онлайн-педагогікою? Тоді у вас є шанс опанувати професію координатора онлайн-платформ. Тільки потрібно поглибити знання у сфері інтернет – маркетингу та програмування. Робота координатора полягає в технічному супроводі просвітницьких онлайн-проєктів: від просування до технічної підтримки. І саме за допомогою таких спеціалістів інші знаходитимуться для себе актуальні професії майбутнього.