Правильний вибір багато в чому залежить від обізнаності молоді щодо особливостей професії та вимог, які вона ставить до людини. Старшокласники обирають для себе різноманітні сфери діяльності, цікавляться багатьма професіями, зокрема професією медичного працівника. Тому, фахівці Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості  26 вересня 2018 року разом з старшокласниками Мукша-Китайгородського ЗОНЗ відвідали  Клініку, дружню до молоді, яка облаштувалась у міському Перинатальному центрі.

Учнів гостинно зустріла лікар-гінеколог цього закладу Тетяна Берека. Під час спілкування з молоддю пані Тетяна зауважила, що метою роботи клініки є збереження репродуктивного здоров’я молоді та популяризація здорового способу життя. Вона розповіла дівчаткам, що являє собою саме її напрямок роботи, які переваги та з якими складнощами вона зустрічається  у своїй професійній діяльності. Старшокласниці почули реальні історії досвідченого фахівця та поради, як зберегти своє здоров’я. За словами Т.Береки: «Людина, яка хоче стати лікарем, повинна мати особисті якості, такі як: співчуття, доброта, добросовісність, готовність прийти на допомогу». Вона довела, що лікар – це не просто професія, це – покликання, а для декого – сенс життя.

Одинадцятикласниця Наталка вже визначилась з вибором професії. «В дитинстві, як і всі, мабуть приміряла різні професії, але тепер вже чітко усвідомила свої схильності та прагнення до біології, хімії, захопилася анатомією та фізіологією людини. Тому, обираю медицину! Я з впевненістю можу сказати, що цей крок є свідомий. У моїй родині багато лікарів. Я хочу продовжити династію лікарів. Лікувати людей, рятувати їхнє життя, пізнавати людину з біологічної точки зору - ось що цікавить мене в цій професії, але найбільше я б хотіла лікувати діток, тобто бути лікарем-педіатром. Сподіваюсь, що стану хорошим лікарем», -  сказала Наталка.

До остаточного визначення із майбутньою професією ще є час, проте такі екскурсії допомагають сформувати у молоді більш стале уявлення про ту чи іншу професію.

За матеріалами  Кам’янець-Подільської районної філії  Хмельницького  ОЦЗ