Ця професія більше покликання. Адже необхідно просто закохатися в цю діяльність і повністю їй віддаватися, щоб отримати дійсно вартий продукт. Сировари займаються своєрідним творчістю, адже, щоб отримати усі можливі види сиру, вони використовують один головний інгредієнт - це молоко. Майстри використовують особливі технології, а також різні мікроорганізми і стежать за процесом створення свого шедевра.

  Майстерністю справжнього професіонала цієї справи можна назвати його вміння правильно оцінювати характеристики, які притаманні потоку сирного зерна. Сировари самостійно контролюють температуру, концентрацію і кислотність розсолу, а також дегустують результат посолки в солільний басейні. Потім вони просушують суміш і відправляють виріб в сховище. Професійний сировар повинен бути акуратним, терплячим і точним у своїх розрахунках.
  Основними професійними знаннями, уміннями та навичками, якими має володіти  сировар є:

  1. фізико-хімічні властивості молока і сиру;

  2. види сирів;

  3. вимоги до якості сировини і готової продукції;

  4. норми витрат сировини і матеріалів;

  5. методи контролю за процесом виготовлення сирів, будови, принцип роботи;

  6. правила обслуговування обладнання для виготовлення сирів;

  7. правила безпечної праці;

  8. виробнича санітарія та гігієна;

  9. вибір та дозування сирів;

  10. контроль та регулювання технологічних параметрів та оцінка згідно документації.

   Сьогодні в Україні з’являється дедалі більше фермерів, які виробляють сир виключно з молока  домашніх тварин. Метою яких є унікальне виготовлення натурального продукту, неперевершений смак та реалізація продукції. На сьогодні  велике розмаїття крафтових сирів: буратта, халумі, моцарелла, рікотта, шевр, кротен і багато інших.
  Сировар - це професія захоплива та творча. Також це дуже важка і кропітка праця. «Сир – це як картина, а сировар – це художник", – запевняють власники сироварень.
 

За матеріалами відділу організації профорієнтації Хмельницького ОЦЗ