27.11.2017 | 11:57

За експертною оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я майже 10 відсотків  населення Землі мають ту чи іншу форму інвалідності.  Здебільшого, особи з інвалідністю мають певні обмеження з вибором професії (спеціальності), виду професійної діяльності. Специфіка професійного самовизначення інвалідів полягає в необхідності врахування медичних протипоказань та рекомендацій. Але не всі інваліди мають уявлення про умови праці, професії,  протипоказані для них у зв’язку зі станом здоров’я. Найбільш поширена помилка під час професійного  вибору – недостатня обізнаність у світі професій, тому дуже  важливим моментом є отримання  відповідної професійної інформації та консультації. За такими консультаціями  радимо  звертатися до центрів зайнятості.

В Державній службі зайнятості створені належні умови для надання інвалідам профорієнтаційних послуг. Усі бажаючі мають право на отримання від фахівця з профорієнтації безкоштовної професійної інформації та консультації. Зауважимо, що клієнтом такого фахівця може бути не тільки особа з інвалідністю, зареєстрована у службі зайнятості як шукач роботи, але, і будь-хто інший, якщо він потребує допомоги з професійного самовизначення, вибору або зміни професії. Це може бути працююча людина, яка хоче змінити роботу, випускник школи, який стоїть перед проблемою вибору професії.

В кожному центрі зайнятості є можливість самостійно попрацювати з інформаційними матеріалами, які допоможуть у виборі професії,  пройти    спеціальне комп’ютерне тестування, та, за його результатами, разом з  фахівцем з профорієнтації,  обрати професію або сферу діяльності, в яких ви можете досягти успіху.

Створено в центрах зайнятості спеціальний куточок для інвалідів, який розміщується в зручному і доступному для них місці.

В такому куточку  можна знайти:

·      інформацію  про підприємства, які створюють робочі місця для інвалідів;

·      відомості про можливість професійного навчання з урахуванням стану здоров'я і здібностей інвалідів, відповідно до потреб ринку праці;

·      відомості про можливість професійної реабілітації у центрах професійної реабілітації інвалідів відповідно до переліку професій;

·      довідкові матеріали про навчальні заклади, які приймають на навчання інвалідів;

·      адреси установ та організацій, які опікуються питаннями соціального захисту  інвалідів.