10.03.2016 | 09:47

Ситуація на ринку праці області характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, офіціант, охоронник, молодша медсестра); робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом (тракторист-машиніст с/г виробництва, тракторист, водій, столяр, слюсар-ремонтник, швачка.). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Незважаючи на це, основною проблемою сучасного ринку праці залишається нестача робочих місць, низька оплата праці на існуючих, дисбаланс між попитом та пропозицією робочої  сили в кількісному та професійному розрізі.

За оперативними даними  січні-лютому 2016 року в базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось  3,0 тис. вакансій для укомплектування службою зайнятості. Станом на 1 березня 2016 року актуальними були 962 вакансії, на одну вакансію претендувало 19 безробітних. Середній розмір оплати праці становив 1905,2 грн. Завдяки співпраці з роботодавцями та сприяння служби зайнятості 63,1% вакансій було укомплектовано.

У січні-лютому 2016 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 22,2 тис. безробітних громадян.

За сприянням центрів зайнятості отримали роботу 1,9 тис. осіб, з них 1,2 тис. осіб зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 67 безробітних, у тому числі 17 осіб, які недостатньо конкурентноспроможні на ринку праці, та 50 осіб, які працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 1,6 тис. безробітних; проходили професійне навчання – 1,4 тис. осіб.

Станом на 1 березня 2016 року кількість зареєстрованих безробітних становила 18,7  тис.осіб, в тому числі 153 особи з числа внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Серед безробітних понад 48,7% складали жінки, 35,7% – молодь віком до 35 років, майже кожен третій належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 33,8% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями. Отримували допомогу по безробіттю 16,2 тис.осіб.

За останніми оприлюдненими даними Головного управління статистики в Хмельницькій області, рівень безробіття населення області віком 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці (МОП) зріс з 9,0% за 9 місяців 2014 року до 10,1% економічно активного населення відповідної вікової групи за 9 місяців 2015 року.