07.09.2016 | 16:22

 

Директор Хмельницького обласного центру зайнятості Черешня С.С. взяв участь у запису радіопередачі «Студія актуальних проблем» (ХОДТРК «Поділля-Центр»). Під час інтерв’ю, спілкуючись із журналістом Оленою Скорук, Сергій Черешня охарактеризував стан ринку праці в Хмельницькій області, - ситуація на ринку праці області характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, офіціант, охоронник, молодша медсестра); робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом (тракторист-машиніст с/г виробництва, тракторист, водій, столяр, слюсар-ремонтник, швачка). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

У  січні-серпні 2016 року в базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось  15,6 тис. вакансій для укомплектування службою зайнятості. Станом на 1 вересня 2016 року актуальними були 993 вакансії, на одну вакансію претендувало 12 безробітних. Середній розмір оплати праці становив 1953,5 грн. Завдяки співпраці з роботодавцями та сприяння служби зайнятості 88,6% вакансій було укомплектовано.

У січні-серпні 2016 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 32,5 тис. безробітних громадян. За направленням центрів зайнятості отримали роботу 14,7 тис. осіб. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 338 безробітних, у тому числі 129 - які недостатньо конкурентноспроможні на ринку праці, та 209 - працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 4,7 тис. безробітних; проходили професійне навчання – 3,8 тис. осіб.

Видано ваучери для підвищення конкурентоспроможності 9 особам старше 45 років.

Станом на 1 вересня 2016 року кількість зареєстрованих безробітних становила 12,4  тис.осіб, в тому числі 67 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Серед безробітних 52% складали жінки, 35% – молодь віком до 35 років, майже кожен третій належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий безробітний з числа сільських мешканців. Отримували допомогу по безробіттю 10,4 тис.осіб.

Також, під час інтерв’ю говорили про окремі категорії безробітних, що потребують додаткового соціального захисту зі сторони держави. Зокрема, це учасники антитерористичної операції. С.Черешня сказав: «Учасники антитерористичної операції користуються всіма соціальними послугами, визначеними ст. 9 ЗУ «Про зайнятість населення» (надання безоплатних соціальних послуг, зокрема, інформаційно-консультаційних та профорієнтаційних, професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації з урахуванням попиту на ринку праці, сприяння у працевлаштуванні, зокрема шляхом фінансової підтримки самозайнятості та реалізації підприємницької ініціативи відповідно до законодавства; надання додаткових гарантій зайнятості окремим категоріям населення, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття, яке передбачає матеріальне забезпечення). Реєстрація громадян даної категорії у службі зайнятості здійснюється на загальних засадах».

С.Черешня звернув увагу роботодавців та пошукачів роботи, що 30 серпня 2016 року вступив  в дію  Закон України від 07.07.2016 № 1436-VIII «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечення її проведення». Новаціями передбачено, що роботодавцю протягом року щомісяця компенсуватимуться фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштування, за направленням державної служби зайнятості, на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки безробітних, із числа учасників антитерористичної операції на сході України.

За сприянням служби зайнятості АТОвці були працевлаштовані за різними професіями та спеціальностями, зокрема,  на товариство з обмеженою відповідальністю «Охоронна компанія ЗАХИСТ» (Деражнянський р-н), товариство з обмеженою відповідальністю «Святець» (Теофіпольський р-н), приватне підприємство «Аграрна компанія 2004» (Волочиський р-н),  приватне підприємство  «Козацька варта» (м. Хмельницький) та ін.

До відома: з початку антитерористичної операції до центрів зайнятості Хмельницької області звернулося більше 1900 демобілізованих військовослужбовців, 287працевлаштовано, з них 28 – відкрили власну справу завдяки одноразовій виплаті допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 98 - здійснили перепідготовку або підвищили свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, 78 - взяло  участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру, 69 - знято з реєстрації у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.