12.01.2018 | 10:20

Директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня дав інтерв’ю для інформаційно-аналітичної передачі «Подільська панорама» (ХОДТРК «Поділля-Центр») та інформаційного тижневика Хмельниччини «АКТУАЛЬНО для ПОДОЛЯН».

Під час спілкування з журналістами С.Черешня розповів про соціальні послуги та новації в роботі служби зайнятості, відповів на запитання щодо попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці області, звернув увагу на проблему трудової міграції подолян.

Зокрема, С.Черешня відмітив: «У 2017 році в базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось 27,2 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив  3734,7 грн. Станом на 10.01.2018 актуальними є 875 вакансій. Серед проблем при їх укомплектуванні є -низький рівень заробітної плати, що пропонують роботодавці, навіть на посади, які вимагають високої кваліфікації. Наприклад: електромонтеру з ремонту та обслуговування електроустаткування – мінімальна заробітна плата (було - 3200  грн., зараз - 3723 грн.) електрик цеху, маляр, кухар, муляр, перукар, овочівник, налагоджувальник холодноштампувального устаткування, майстер цеху, тощо. При цьому така ж мінімальна заробітна плата у працівників найпростіших професій та на робочих місцях де використовується некваліфікована праця.

Разом з цим навіть при досить високій заробітній платі є труднощі в підборі персоналу через те, що на обліку в центрах зайнятості відсутні фахівці відповідної кваліфікації. Наприклад: інженер–програміст - 9300 грн. (ДП КАЗ - Красилівський РЦЗ); машиніст екскаватора – 12 200 грн. (ТОВ «МАГНУМ» - Кам’янець–Подільський РЦЗ); швачка – 10 000 грн. (ТОВ «Т-СТИЛЬ» - Хмельницький МЦЗ), а також: фармацевт, провізор, мікробіолог, інженер-технолог, інженер-конструктор, інженер-електронік, шліфувальник, фрезерувальник, токар, токар–револьверник, машиніст екскаватора. Також проблемою є територіальний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, коли попит є в одному місці, а пропозиція в іншому. Вирішенню даної проблеми сприяла б розвинута транспортна доступність, наявність у великих містах доступного тимчасового житла».

Сергій Черешня спілкувався з журналістами - Вікторією Паламар (ХОДТРК «Поділля-Центр»), Олександром Шаповалом і Альоною Воробйовою (інформаційний тижневик Хмельниччини «АКТУАЛЬНО для ПОДОЛЯН»).

 

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ