На обласному радіо відбувся ефір радіопередачі «Коли людина шукає роботу» (ХОДТРК «Поділля-центр») у запису якої взяв участь директор Хмельницького обласного центру зайнятості Черешня С.С.
Під час інтерв’ю Сергій Черешня спілкувався із радіожурналістом Станіславою Старостіною щодо сприяння службою зайнятості у працевлаштуванні демобілізованим учасникам АТО. Зокрема, він зазначив, що з метою сприяння працевлаштуванню таких осіб службою зайнятості проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота щодо соціальних послуг, які вони можуть отримати, фактично, учасники антитерористичної операції користуються всіма соціальними послугами, визначеними ст. 9 Закону України «Про зайнятість населення», а це: інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги; професійне навчання з урахуванням попиту на ринку праці; можливість працевлаштування на заявлені вакансії, а, також шляхом самозайнятості; участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру; отримання допомоги по безробіттю в разі відсутності підходящої роботи. Реєстрація громадян даної категорії осіб у службі зайнятості здійснюється на загальних засадах.
Під час інтерв’ю Сергій Черешня сказав: «В центрах зайнятості області статус безробітного мали 1515 демобілізованих учасників АТО, 206 - працевлаштовано на підприємства області за такими професіями, як слюсар-ремонтник, водій автотранспортних засобів, тракторист сільськогосподарської техніки, вантажник, охоронник, транспортувальник. Хочу подякувати керівникам підприємств, які сприяли працевлаштуванню безробітних із числа демобілізованих учасників АТО. Зокрема, керівникам, які очолюють публічне акціонерне товариство «Хмельницькгаз» та товариство з обмеженою відповідальністю «Тімберінг» Віньковецький району, керівникам товариств з обмеженою відповідальністю Шепетівського району: «Подільський господар», «Серединецьке», «Нова цегла», торговий дім «Шепетівський цукор» та багатьом іншим.
До прикладу, на товариство з обмеженою відповідальністю «Меблева фабрика «ПІК» на посаду складальник виробів з деревини (Славутський район) та до фізичної особи-підприємця Півачук В.М. (Старокостянтинівський район) на посаду верстатника деревообробних верстатів працевлаштовано учасників АТО на нове робоче місце з відшкодуванням компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску».
Протягом січня-червня 2016 року професійним навчанням охоплено 86 осіб, з них - 59 навчались на замовлення роботодавців; працевлаштовано на тимчасові роботи 54 особи.
Започаткували власну справу із числа учасників АТО - 28 осіб. Цікавими прикладами ведення бізнесу є: виробництво меблів для офісів та торгівельного обладнання, вирощування овочів баштанних культур, коренеплодів, надання послуг з утеплення будинків, виробництво меду та супутніх матеріалів, пекарська справа. Найбільш розповсюдженим видом підприємницької діяльності є торгівельно-посередницька діяльність. Так, колишній безробітний, що перебував на обліку в Шепетівському МРЦЗ, започаткував власну справу та випікає хлібобулочні вироби, які користуються попитом серед мешканців району. Інший молодий підприємець цього ж району виготовляє корпусні меблі та займається їх встановленням. Мешканець Славутського району, отримавши комплекс послуг щодо орієнтації на підприємницьку діяльність започаткував власну справу по відгодівлі та вирощуванню свиней. Також, мешканець Славутчини вирішив надавати послуги з веб-дизайну, що на даний час є не тільки улюбленою справою, але й гарним заробітком».
Хмельницька обласна служба зайнятості співпрацює, згідно укладених угод, з двома сотнями соціальними партнерами. Всі фахівці центрів зайнятості володіють інформацією про те, які державні структури, громадські організації, волонтерські спільноти займаються вирішенням питань учасників АТО на території їх міст (районів) та використовують її в роботі.
Продовжується робота з громадськими організаціями - «Бойове братерство ветеранів АТО в Україні» та «Асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій у Хмельницькій області» , з Сектором у Хмельницькій області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, з Центром допомоги учасникам антитерористичної операції.
Укладено 20 угод про співробітництво з Хмельницьким обласним військовим комісаріатом та військкоматами на місцях. За участі представників військкоматів службою зайнятості ведеться активна робота по інформуванню незайнятих осіб, у тому числі учасників антитерористичній операції про можливість проходження військової служби за контрактом. Проведено понад 170 заходів, на яких висвітлювались питання військової служби за контрактом у Збройних Силах України.
На сьогодні Хмельницька обласна служба зайнятості продовжує співпрацю: з органами влади, державними та недержавними інституціями, громадськими організаціями, волонтерами щодо соціальної підтримки таких осіб: створення «площадки» для надання повного комплексу інформаційних та консультаційних послуг; з роботодавцями щодо виплати компенсації єдиного внеску при створенні нових робочих місць та працевлаштуванні на них безробітних, підвищення конкурентоспроможності шукачів роботи із числа учасників АТО шляхом їхньої професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, в т.ч. у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.