25.04.2017 | 14:56

Питання соціального захисту та організації сприяння зайнятості людей з інвалідністю, надання їм якісних та адресних соціальних послуг залишається важливим напрямком роботи Хмельницької обласної служби зайнятості.

Сьогодні, 25 квітня 2017 року журналісти ХОДТРК «Поділля-Центр» (Надія Драганчук та оператор Олександр Горішевський) побували на ДП Агрофірма «Луга нова» Пільноолексинецький відділок (керівник - Володимир Куліш).

Зйомки відбулися для інформаційно-аналітичної програми «Подільська панорама». Журналістів цікавила інформація про співпрацю підприємства з Городоцьким районним центром зайнятості та працевлаштування інвалідів.

Саме на цьому підприємстві було працевлаштовано особу з інвалідністю Аллу Хлівець ку на посаду - бухгалтер.

Керівник ДП АФ «Луга нова» В.Куліш сказав: «Ми тісно співпрацюємо з Городоцьким РЦЗ і щодо укомплектування вакансій так і щодо тимчасових робіт. Дякуючи керівництву центру зайнятості ми працевлаштували А. Хлівецьку бухгалтером (особа з інвалідністю ІІІ гр.). А ви знаєте, що за працевлаштування осіб з інвалідністю підприємство має пільги щодо сплати єдиного соціального внеску. Відповідно до закону України кожне підприємство має норматив щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, невиконання якого передбачає штрафні санкції».

Сюжет про співпрацю з Городоцьким районним центром зайнятості вийде у інформаційно-аналітичній програмі «Подільська панорама» 25.04.2017 о 22.00.

 

До відома: на обліку в базових центрах зайнятості області перебувало 1618 осіб з інвалідністю, які у встановленому порядку отримали статус безробітного. Допомога по безробіттю була призначена 1520 особам. Профорієнтаційними послугами охоплено 1542 особи, що складає 95,3%. Станом на 01.04.2017 на обліку продовжує перебувати 1178 осіб даної категорії.

Протягом січня-березня 2017 року працевлаштовано 142 особи з інвалідністю. Рівень працевлаштування осіб даної категорії становить 8,8%. Особи з обмеженими фізичними можливостями були працевлаштовані за різними професіями та посадами, а саме: мийник посуду, бухгалтер, оператор компютерного набору, кухар, охоронник, головний інженер, продавець продовольчих (непродовольчих) товарів, фармацевт, агроном, сторож, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

Слід зазначити, що за сприяння служби зайнятості 5 осіб з інвалідністю започаткували власний бізнес за такими напрямками, як: надання юридичних консультацій, торгівля продовольчими, непродовольчими товарами, надання перукарських послуг.

У разі неможливості оперативного працевлаштування, з різних вагомих причин, обласна служба зайнятості залучає осіб з інвалідністю до громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Даним видом послуги скористалось 93 особи даної категорії. Безробітні брали участь в благоустрої та озелененні населених пунктів, працювали на підсобних роботах по ремонту приміщень соціального призначення, працювали з технічною документацією та інше.