24.12.2020 | 10:34

          «Успішна молодь – успішна громада!» - саме так називався масштабний профорієнтаційний проєкт  для молоді, який у 2020 році реалізовувався обласною службою зайнятості спільно з Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА та іншими соціальними партнерами. Основні завдання проєкту: попередження безробіття, підвищення конкурентоспроможності  молоді на ринку праці; мотивація до  легальної зайнятості, розвитку кар’єри,  підвищення трудової та підприємницької активності; допомога у виборі актуальних професій та підготовці до виходу на ринок праці.

          В рамках Проєкту проведено 500 різноманітних заходів: 181 - для безробітної молоді,  215 - для учнів ЗНЗ та ПТНЗ, 21 - для студентів ВНЗ, 84 - для працівників закладів освіти та батьків. Учасникам пропонувалися групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування, семінари, вебінари та тренінги, заняття в клубах та студіях, ярмарки кар’єри тощо. Як наслідок, 439 осіб з числа безробітної молоді направлено на навчання, більше 660 - працевлаштовано та 23 особи відкрили власну справу.

        Також, протягом вересня – жовтня 2020 року,  проведено обласний заочний  конкурс презентацій «Моя громада і Я» серед учнів 9-10 класів закладів загальної середньої освіти Хмельницької області.  На конкурс було подано 95 робіт, з них 20 – брали участь в фіналі. Роботи учасників відрізнялися емоційністю, творчим та водночас реалістичним підходом, в них відчувалося хвилювання не тільки за власне майбутнє, але і за долю нашої рідної країни.

          В жовтні – листопаді 2020 року проводився очно-заочний конкурс бізнес-проєктів «Живи та працюй на Хмельниччині!» серед здобувачів  освіти закладів професійно-технічної та вищої освіти області. В конкурсі взяли участь  тридцять команд, з них – 24 команди закладів професійно-технічної освіти та 6 команд закладів вищої освіти. Право участі у фіналі здобули 14 команд закладів  професійно-технічної освіти та 4 команди закладів вищої освіти. Автори проєктів запропонували багато цікавих та цілком реальних ідей для бізнесу: виробництво та реалізація продукції бджільництва, вирощування та збирання гарбузів, часнику, полуниці, енергетичних культур, організація фуршетного обслуговування, випічка млинців та піци, відкриття кав’ярень, кондитерських та різноманітних кафе, надання туристичних послуг та розвиток агротуризму.     

         В цілому в заходах Проєкту взяли участь більше 3,7 тис. осіб з числа учнівської та студентської молоді, понад 1,4 тис. безробітних громадян віком до 35 років. 

         Реалізація таких проєктів вже стала доброю традицією, яку в новому 2021 році служба зайнятості Хмельниччини обов’язково продовжить, незважаючи на виклики, які виникають сьогодні в зв’язку із карантинними обмеженнями. Працюємо далі!

Відділ організації профорієнтації Хмельницького ОЦЗ