23.02.2016 | 13:44

Важливою умовою діяльності служби зайнятості є побудова тісної взаємодії з роботодавцями. Служба зайнятості використовує широкий спектр послуг для забезпечення адресної допомоги кожному роботодавцю, виходячи з його потреб та можливостей.

Сьогодні гостро стоїть питання створення нових робочих місць, і всім, хто здатний їх створити, служба зайнятості пропонує партнерство та скористатися комплексом послуг і підтримкою держави. Саме про це йшлося під час засідання круглого столу на тему: «Шляхи співпраці районного центру зайнятості та роботодавців» у Новоушицькому районному центрі зайнятості. У заході взяли участь: заступник голови Новоушицької райдержадміністрації Мазур П.А., начальник відділу економічного розвитку торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Бурденюк Л.А. та роботодавці.

Відкриваючи засідання, в.о. директора Новоушицького РЦЗ Вербовська Л.І. зазначила, що роботодавець є основним партнером в реалізації державної політики зайнятості, співпраця з яким впливає на якість надання центром зайнятості послуг населенню. Учасників засідання було ознайомлено із ситуацією на ринку праці району та основними напрямками діяльності центру зайнятості щодо забезпечення соціального захисту населення від безробіття, із законодавчими актами, що регулюють питання щодо створення нових робочих місць, в тому числі на умовах надання компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, організації громадських та тимчасових робіт. За словами Вербовської Л.І.: «Центр зайнятості активно співпрацює із роботодавцями та фізичними особами-підприємцями району, зокрема, здійснюється підбір необхідних працівників, організація професійного навчання безробітних на замовлення роботодавця, допомога в організації громадських робіт тощо. В процесі взаємодії з роботодавцями  є багато позитивних моментів, але існує ціла низка важливих невирішених питань, які необхідно обговорити під час засідання».

Заступник голови райдержадміністрації Мазур П.А. поінформував про виконання програми зайнятості у 2015 році та хід виконання на період до 2017 року. Зауважив, що викликає занепокоєння процес ліквідації існуючих робочих місць в усіх галузях, у т.ч. бюджетній сфері, тому необхідно змінити дану ситуацію на краще. Поліпшенню соціально-економічного розвитку району сприятимуть, зокрема, створення умов для розширення виробництва, залучення інвестицій для розвитку зеленого туризму у районі. Окрему увагу акцентував на вжиття заходів щодо легалізації «тіньової» зайнятості населення, на проблемах соціальної адаптації демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, в т.ч. повернення зазначеної категорії до активної трудової діяльності.

Учасники заходу схвалили рекомендації, спрямовані на консолідацію спільних зусиль органів влади, служби зайнятості, роботодавців щодо вирішення проблем легалізації зайнятості, зменшення рівня безробіття в районі. Наголосили, що пріоритетними завданнями на 2016 рік є боротьба з «тіньовою» зайнятістю шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, компенсуючи фактичні витрати зі сплати єдиного соціального внеску; підвищення освітньо-кваліфікаційного рівня безробітних шляхом навчання, перенавчання, стажування та підвищення кваліфікації відповідно до потреб ринку праці; підтримка малого та середнього бізнесу шляхом надання одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи та ін.