03.05.2018 | 11:57

Роль ОТГ у виявленні та перенаправленні постраждалих»  в рамках реалізації регіонального компоненту проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні». Учасники засідання -  представники Хмельницької райдержадміністрації, районного центру зайнятості та Чорноострівської, Лісогринівецької, Олешинської, Гвардійської, Розсошанської ОТГ.

Проект реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністерства соціальної політики України та за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Виконавчим партнером  Проекту у Хмельницькій  області є  Благодійний Фонд «Ксена», що надає реінтеграційну допомогу особам  постраждалим від торгівлі людьми з 2004 року. Голова БФ «Ксена» Оксана Устинова ознайомила присутніх з викликами сьогодення у сфері торгівлі людьми, проблемами, які виникають при зверненні до державних, правоохоронних органів громадян,  постраждалих від даного злочину  та видами допомоги, що можуть отримати особи, зокрема, соціальний супровід, медична допомога, одноразова матеріальна виплата, підтримка центрів зайнятості та органів місцевого самоврядування. Значну реабілітаційну підтримку надає  БФ «Ксена» у партнерстві з міжнародними організаціями: мед лікування, професійні курси, придбання товарів першої необхідності, професійних інструментів та обладнання, свійських тварин, будівельних матеріалів тощо.

Заступник директора районного центру зайнятості Віталій Бандирський повідомив про стан ринку праці у районі та проведення інформаційних заходів щодо попередження нелегальної міграції та торгівлі людьми серед безробітних осіб. Своїм семирічним досвідом заробітчанства в Італії поділилась з присутніми староста села Тиранівка Лісогринівецької ОТГ Неля Оніщук. Також, учасники обговорили  питання отримання статусу осіб постраждалих від торгівлі людьми у Хмельницькому районі та отримання одноразової матеріальної допомоги.

До відома: в Україні вже близько 550 громадян (серед них 22 хмельничан) отримали від держави статус осіб,  що постраждали від торгівлі людьми. Серед них - чоловіки, жінки та діти, які є українцями або іноземцями. 

Хмельницький обласний центр зайнятості