27.02.2018 | 17:14

Так, за ініціативи  Славутського міськрайонного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу на тему: «Соціальне партнерство, як важлива складова організації ефективної профорієнтаційної  роботи з населенням».

У заході взяли участь: представники  відділів освіти, молоді та спорту, культури та туризму, управління освіти, бібліотечних установ, директори центрів соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді,  будинку дитячої творчості, Славутського бюро правової допомоги,  методисти, психологи Славутського обласного ліцею-інтернату та ДПТНЗ «Славутський профліцей».

«Характерною ознакою сучасного ринку праці є інтенсивне підвищення попиту на кваліфіковану робочу силу. Зросли вимоги роботодавців до якості робочої сили, а з іншої сторони вимоги працівників щодо рівня заробітної плати, умов та режиму роботи. Тому надзвичайно важливим є проведення профорієнтаційної роботи із учнівською молоддю щодо мотивації до праці, орієнтації на актуальні професії на ринку праці, підвищення престижності робітничих професій, розроблення комплексу заходів щодо створення належних умов для підготовки кваліфікованих робітників та інших профільних фахівців відповідно до вимог сучасного виробництва», - зазначив директор центру зайнятості Сергій Пономарьов.

Далі роботу засідання продовжила начальник відділу активної підтримки безробітних Славутського МРЦЗ Олена Філоненко, яка презентувала комплексний профорієнтаційний проект «Від мрії до дії», що стартував з лютого по листопад 2018 року за ініціативи Хмельницької обласної служби зайнятості.

Учасники круглого столу в своїх виступах зазначали, що основи профорієнтаційних знань слід закладати в початковій та основній школі з метою виховання потреби учнів в постійній самоосвіті, впроваджувати  нові форми і методи профорієнтаційної роботи (психодіагностування, інтерактивні заняття, рольові та освітні ігри, профорієнтаційні конкурси, групові дискусії тощо), забезпечити належний рівень організації та проведення ярмарок професій, аукціонів професій, марафонів робітничих професій, тижнів та днів профорієнтації, презентацій робітничих професій, конкурсів професійної майстерності за професіями, які є актуальними на  ринку праці Славутчини, слід вивчати і поширювати досвід профорієнтаційної роботи кожної школи,  де є тісний зв’язок школи та батьків,  яскраві приклади професійного становлення та росту колишніх випускників, в тім числі через засоби масової інформації.

Результатом засідання стали рекомендації сторін соціального партнерства щодо спільних дій підвищення профорієнтаційної роботи серед безробітної та учнівської молоді.

За матеріалами Славутського МРЦЗ