01.09.2016 | 13:28

 

 

У Новоушицькому районному центрі зайнятості 30 серпня 2016 року відбулося засідання круглого столу на тему: «Об’єднання зусиль державних установ, роботодавців, центру зайнятості щодо вирішення проблем зайнятості учасників АТО». У заході взяли участь: голова районної ради Проциш О.Д., заступник голови районної державної адміністрації Мазур П.А., військовий комісар Юрчик Р.Б., голови сільських рад та об’єднаної територіальної громади, роботодавці та представники центру зайнятості та інших структур.

Під час засідання були розглянути питання щодо сприяння працевлаштуванню учасникам АТО, надання їм соціальних послуг та пільг, створення належних соціально-побутових умов, виконання державних цільових програми тощо. Зокрема, військовий комісар Юрчик Р.Б. розповів про службу за контрактом у збройних силах України, як альтернативу зайнятості демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО. Заступник начальника Новоушицького бюро правової допомоги Неборецька А.В. ознайомила з правами та гарантіями учасників АТО.

У своєму виступі в.о. директора районного центру зайнятості Вербовська Л.І. поінформувала про стан надання послуг учасникам АТО, перспективи їх працевлаштування на новостворені робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного соціального внеску, можливості тимчасової зайнятості та отримання ваучера на навчання. За її словами: «У період з березня 2015 року по серпень 2016 року до центру зайнятості звернулось 50 учасників АТО, з них - 70% мешканці сіл району. За професійно-кваліфікаційним складом відповідно до професій, спеціальностей, які учасники АТО мали до початку мобілізації: 73% склали кваліфіковані робітники, близько 1% - службовці, решта особи без професії».

З метою надання повного спектру послуг в профінформаційному секторі центру зайнятості розміщено корисну інформацію для учасників АТО щодо послуг служби зайнятості, дорожня карта (матеріали про послуги соціальних партнерів, контактні телефони, адреси управлінь соціального захисту населення, центру з надання безоплатної правової допомоги, військкомату, медичного закладу тощо). З початку року проведено спільно з соціальними партнерами 6 інформаційних семінарів для військовослужбовців та учасників АТО. Спільно з представниками військкомату на семінарах з орієнтації на військову службу у Збройних силах України за контрактом проводиться анкетування учасників АТО. Згідно результатів анкетування всі особи даної категорії вказали про готовність приступити до роботи через півроку та мінімальний рівень заробітної плати – не менше 4 тис. грн., 1% від усіх опитаних бажають змінити професію.

За сприяння центру зайнятості та соціальних партнерів у поточному році працевлаштовано 2 учасника АТО, 3 - вступили на службу за контрактом у ЗСУ, 1 – пройшов профнавчання за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва кат.А2», у громадських та інших роботах тимчасового характеру (робота по благоустрою територій) - 1 особа. Насьогодні на обліку в центрі зайнятості перебуває 39 учасників АТО.

У ході засідання її учасники визначили спільні шляхи співпраці центру зайнятості, органів влади, соціальних партнерів та роботодавців щодо якісного надання послуг учасникам АТО та їх працевлаштування.