22.12.2020 | 15:47

          Впродовж 30 років державна служба зайнятості пройшла важливі етапи становлення та розвитку взаємовідносин з роботодавцями. Комплекс соціальних послуг, які сьогодні отримують роботодавці від служби зайнятості, доволі широкий і різноманітний та за останні роки зазнав позитивних змін. Зважаючи на швидкозмінні потреби роботодавців у кадрах та вимог до їх професійної підготовки, робота Хмельницької обласної служби зайнятості спрямовується не тільки на надання роботодавцям послуг, яких вони потребують на поточний момент, а й таких, що будуть виникати у перспективі.

         Впродовж  цих років було впроваджено такі форми роботи як консультант роботодавця та рекрутер, основна мета новацій полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям.

         З 2001 року забезпечено економічне заохочення роботодавців у прийнятті на роботу безробітних, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, шляхом надання дотації з коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Протягом дії цієї соціальної послуги на дотаційній основі в області отримали роботу майже 12,0. тис. безробітних громадян.

        У 2013 році її змінила інша послуга - роботодавці, які створюють нові робочі місця на які, за направленням служби зайнятості, працевлаштовано соціально незахищену особу, або це робоче місце створено суб’єктом малого підприємництва у пріоритетному виді економічної діяльності, мають право на компенсацію 100% витрат ЄСВ. З початку введення послуги 2296 роботодавців отримали право на цю компенсацію за працевлаштування 3782 безробітних.

        Наразі проводяться виплати допомоги по частковому безробіттю роботодавцям, які призупинили або припинили свою діяльність у період карантину. З початку дії відповідної норми Закону (з 28.04.2020) роботодавцями подано 7341 пакет документів, з них 6814 - фізичні особи підприємці. Прийнято 6004 позитивних рішення, відповідно до яких, виплачено 58,2 млн. грн.. допомоги по частковому безробіттю 9675 громадянам, в тому числі 5672 фізичним особам підприємцям.

        Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру є ефективним засобом реалізації політики зайнятості населення, який підвищує мотивацію до праці, поліпшує матеріальне становище безробітних та є перспективним напрямком взаємовигідної співпраці державної служби зайнятості з підприємствами, установами та організаціями, передусім соціальної сфери. За роки існування Хмельницької обласної служби зайнятості на такі роботи було направлено понад 203 тис. безробітних подолян.

        З 2004 року Хмельницька обласна служба зайнятості тісно співпрацює з сільськими, селищними радами, а з 2015 року з  об’єднаними територіальними громадами (ОТГ) з питань зайнятості членів громад, зокрема щодо залучення безробітних щодо громадських робіт, розвиток підприємницької діяльності, просвітницька робота.

        Ефективною формою співпраці, що дозволяє налагодити партнерські стосунки з соціальними партнерами та роботодавцями є проведення спеціалізованих семінарів та тренінгів за різними напрямками роботи, робочих зустрічей з роботодавцями та представниками органів місцевого самоврядування.