30.07.2018 | 17:10

В сесійній залі Хмельницької  міської ради 26 липня 2018 року відбулась  чергова нарада з роботодавцями міста за участю представників комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати та робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати, під головуванням заступника міського голови Андрія Бондаренка. Також, учасником наради була заступник директора Хмельницького міського центру зайнятості Інна Білик.

Цього разу на захід запросили роботодавців будівельної галузі та стоматологів міста Хмельницького, аби налагодити діалог між бізнесом та владою міста з метою визначення шляхів підвищення рівня заробітної плати працівників, дотримання роботодавцями міста гарантованого державою мінімуму.

Під час засідання розглянули рівень заробітної плати на 70 підприємствах (приватних підприємців), які здійснюють діяльність у будівельній сфері та у 20 суб’єктів господарювання, які займаються стоматологічним бізнесом, і в яких, за даними податкової звітності, середній розмір зарплати в березні цього року менший, ніж в середньому по місту (6265 грн. у травні) та значно менший, ніж по Україні (за І квартал 2018 року – 7975 грн).

У ході жвавої дискусії представники бізнесу двох галузей поділилися проблемними питаннями діяльності підприємств Хмельницького, їх подальшого розвитку. Констатувалося, проблем немало, головна з них – недостатність кваліфікованих працівників та відтік кадрів за кордон. Учасники засідання погодились, що одним із шляхів повернення кваліфікованих працівників на підприємства є підвищення заробітної плати.

Піднімались питання професійної підготовки кадрів, зокрема: кранівників, бульдозеристів та екскаваторників для будівельної галузі, та асистентів стоматолога для надавачів стоматпослуг. Роботодавці звернули увагу на відсутність навчальних закладів, які б готували таких робітників.

Прийнявши участь в обговоренні проблемних питань, Інна Білик  звернула увагу роботодавців на можливостях організації професійного навчання безробітних на їх замовлення, а також ознайомила з переліком навчальних закладів, які здійснюють навчання за потрібними їм професіями. За її словами: «Служба зайнятості реалізує заходи щодо стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та підвищення рівня заробітної плати, передбачених ЗУ «Про зайнятість населення», зокрема, щодо компенсації частини фактичних витрат пов’язаних із сплатою єдиного соціального внеску роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу».

За матеріалами Хмельницького МЦЗ