05.12.2018 | 16:47

Основні завдання конкурсу: формування в молоді зацікавленості та патріотичного ставлення до економічного та культурного розвитку рідного краю (міста, села), відповідальності за свій  професійний вибір; створення умов для розвитку молодіжної підприємницької ініціативи;  допомога в оволодінні знаннями з основ підприємництва, планування та ведення бізнесу.

         Хоч конкурс був не з легких, заявки на участь в ньому подали команди  91 загальноосвітнього та 19 професійно-технічних навчальних закладів. Всього у конкурсі брали  участь 304 учні.

         Попередньо для учасників конкурсу фахівцями служби зайнятості було проведено семінари та консультації з основ підприємницької діяльності, які суттєво допомогли в подальшій підготовці бізнес-проектів. Далі, під час відбірного етапу (півфіналу)  свої бізнес-проекти команди презентували і захищали перед журі, до складу яких входили представники різних інституцій – служби зайнятості, управлінь та відділів освіти, молоді, культури та спорту, економіки, податкових органів. А, вже за рішеннями журі, найкращі проекти були передані на розгляд комісії, яка працювала в обласному центрі зайнятості.

         До роботи конкурсної комісії, яка визначала фіналістів конкурсу, окрім представників обласного центру зайнятості,  були залучені Тетяна Баєва – директор Центру підтримки малого підприємництва м.Хмельницького, Ольга Поліщук - головний спеціаліст відділу професійної освіти та виховної роботи  Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, Олена Рутковська – менеджер проектів ТзОВ «Дубово-Агро», Вадим Яцишен - голова громадської організації «Есперо».

         Комісія розглянула 32 різнопланових бізнес-проекта. Серед ідей, які пропонували їх автори: посадка і експлуатація горіхового садка, реалізація продукції бджільництва, переробка гарбузового насіння в олію, вирощування та реалізація малини, печериць, часнику, створення майданчика для дитячих розваг, кафе онлайн-доставки комплексних обідів, культурно-освітнього центру, художньої та арт-майстерні, учнівського бізнес-центру, рекрутингового агентства, мобільного додатка з мапою забруднених територій та поганих доріг, розвиток туризму, переробка сміття, і навіть будівництво підземного паркінгу.

         Переможцем конкурсу визнано бізнес-проект «Жванець туристичний», запропонований учнями Жванецького ліцею Кам’янець-Подільського району (Катерина Язловіцька, Анастасія Слободян); на 2 місці – проекти «Розведення курей-несучок» учня Старосинявського навчально-виховного комплексу Юрія Демчишина та «Дитячий садок на годину» - команди Хмельницького ліцею №17 (Кристина Гаврилюк, Антон Гуцал, Віталій Красюк, Богдан Мартинюк). Третє місце виборов проект «Посадка і експлуатація горіхового саду на пришкільній ділянці» команди Слобідко-Красилівської ЗОШ Красилівського району (Ярослав Мідзяновський, Юрій Хворостовський, Ілля Лимар).

         Дійсно, як зазначила член комісії Т. Баєва: «Всі проекти цікаві і життєздатні, і для їх виконавців - це безцінний досвід, який надалі може спонукати до професійної самореалізації в бізнесі. Але, хотілося б фінансового заохочення для учасників. Це питання ми, спільними зусиллями, намагатимемось вирішити». Також, Т. Баєва  розповіла про проекти для соціально-економічного розвитку області, які реалізуються за допомогою міжнародних грантів. Так як учасники проекту «Живи та працюй на Хмельниччині!»  ще неповнолітні, то на захисті бізнес-проектів їх інтереси можуть представляти батьки.

         За результатами конкурсу переможці будуть відзначені грамотами та заохочувальними подарунками.

 

 

За матеріалами Хмельницького ОЦЗ