Як отримувати задоволення від роботи з дому та зробити її продуктивнішою. Ділимося порадами…
-
Подбайте про тіло.
Працюючи з дому, ми часто забуваємо про базові потреби тіла. Якщо в офісах нас забезпечують ергономічними стільцем та робочим столом, то вдома ми зазвичай працюємо за кухонним столом, у кріслі або й узагалі лежимо.
Звісно, це не означає, що потрібно витрачати купу грошей, щоб організувати вдома офісний набір. Просто частіше звертайте увагу на те, як почувається ваше тіло під час роботи. Перевага роботи з дому — те, що ви можете змінювати положення тіла, коли вам захочеться, тож поекспериментуйте з позами і місцями для роботи, щоб забезпечити собі фізичний комфорт.
Також врахуйте, що вам треба було досить багато рухатися протягом робочого дня в офісі. І всі ці джерела руху зникають, коли все, що вам необхідно, знаходиться у кількох кімнатах. Але ж гнучкість, яку дає робота з дому, полягає, зокрема, і в тому, що ми можемо рухатися, коли захочеться.
2.Використовуйте вільний від роботи час із користю
Як довго ви раніше добиралися на роботу? Звісно, якщо ви працюєте з дому, можна цей час просто проспати, але можна присвятити його «ранковим сторінкам», фітнесу, читанню або вивченню англійської. Ви, також, можете залишити його вільним від будь-яких планів і робити щось спонтанне.
Головне — усвідомте, як ви хочете використовувати цей час, щоб не втратити його. Позначте додаткові пів години або годину в розпорядку дня (необов’язково в той же час, що й дорога на роботу), впевнено відкладайте справи після сповіщення у календарі і дозвольте собі насолодися вільними хвилинами.
3.Не забувайте виходити на сонце
Зазвичай ми отримували невелику порцію сонячного світла дорогою в офіс, а працюючи з дому, можемо втратити і її. Останні дослідження свідчать, що працівники з більшим доступом до сонячного світла більш активні протягом дня, мають вищу стресостійкість і краще сплять. Світло найбільше впливає на наші циркадні ритми зранку, тож спробуйте виходити хоча б на коротеньку прогулянку, перш ніж засядете працювати, а для роботи обирайте місце біля вікна. Якщо у квартирі не вистачає природного світла, додайте порцію хай і штучного, але «теплого» світла. Це допоможе правильно налаштувати біоритми.
4. Озеленіть робоче місце
Найпростіший спосіб зробити простір радіснішим — це додати йому зелені. Є безліч видів рослин, яким не потрібно багато сонячного світла, і вони чудово виживають навіть в офісах. Тож вдома, біля вікна вони просто забуяють, радуючи вас із подвійною силою.
5. Складіть плейлист для роботи
Одна з найпоширеніших проблем роботи з дому — це постійне відволікання на домашні справи, особливо якщо попереду робота, якої ви б воліли уникнути. То прання закинути, то посуду помити, а ось вже й випрані речі треба розвісити. Можна створити ритуали, які кладуть кінець відволіканням і символізують початок робочої сесії. Наприклад, це можуть бути чашка кави чи чаю, швидка розтяжка чи запуск таймера.
6. Будьте відкриті до гри
Вдома ми можемо додати трохи грайливості у робочий потік. Почати можна з робочого місця. Можна поексперементувати з використанням пустотливих елементів декору, дитячих малюнків, яскравих канцтоварів чи накладних очей у кактуса. Згідно з дослідженням, проведеним у Японії, милі деталі збільшують нашу здатність зосереджуватися. Пофантазуйте: коли ви працюєте з дому, немає причин відмовляти собі у створенні простору, який сприятиме польоту уяви.
7. Завершили роботу? Ховайте гаджети
Напевне, найгірше у роботі з дому те, що важко зрозуміти, коли саме закінчується робочий день. Якщо у вас немає фіксованого робочого місця і ноутбук мандрує з одного кутка в інший, ставити крапку в роботі стає складніше. Втім, для цього достатньо простої корзинки чи шухляди, щоб заховати подалі з очей ноутбук. Проведення фізичної межі допоможе мозку розділяти роботу і домашні справи, а також перезавантажуватися.
Як бачите, робота з дому може бути комфортною, якщо правильно все організувати.