Агроном - це надзвичайно складна і цікава професія. Але головне, що ця робота творча. Якщо узагальнити всі обов'язки агронома, то його завдання - нагодувати населення нашої планети. 
  Ця професія існувала ще до появи писемності. Тоді знання передавалися від батька синові. Ще в стародавніх державах, таких як Єгипет, Китай, Індія і Рим, люди володіли багатьма прийомами для поліпшення врожайності, вміли правильно обробляти землю і вирощувати сільськогосподарські культури. Агроном - це була дуже шанована усіма людина. Є також свідчення, що і у древніх слов'ян теж були знання з агрономії.
  Агроном - це найважливіший фахівець сільського господарства. В його завдання входить розробка нових методів підвищення врожайності, культивація видів, освоєння нових, раніше не властивих цій місцевості, сільськогосподарських рослин. В одній особі агроном - це вчений-селекціонер і бригадир на сільськогосподарських роботах.
  Агроном відстежує зміни грунту і вживає заходів по збагаченню його добривами, випробовує нові види, умови і способи обробки землі. Він планує сільськогосподарські роботи, вирішує, що і де потрібно сіяти. Рішення приймається на підставі спостережень за середньорічною температурою, вологістю. Враховується географічне положення місцевості та особливості ґрунту. У разі провалу, поганого врожаю агроном повинен з'ясувати, в чому причина, щоб врахувати всі допущені помилки в майбутній роботі.
  Агроном за зовнішніми ознаками має визначати, чи не хворіє рослина, чи не атакували її шкідники, чи вдосталь поживних речовин та яких не вистачає. Агроном - це дослідник, який аналізує методи боротьби з шкідниками, розробляє і впроваджує нові. 
  Це ідеальна робота для тих, хто любить і шанує природу, любить експериментувати з рослинами і спостерігати за їх ростом. Агроном контролює процес вирощування насіння та забезпечує створення і зберігання насінневого фонду.
  Особливості професії:
  Поряд з навичками гарного менеджера, агроном повинен також добре розбиратися в природних процесах, знати біологію, хімію, вміти адекватно реагувати на швидко мінливі умови. Агроном повинен постійно вчитися, читати професійну літературу, удосконалюватися. У великих фермерських господарствах агроном – персона номер один.
  Агрономом не може бути людина з алергією, слабким здоров’ям, тому що йому доводиться постійно, в будь-яку погоду, перебувати в полі, контактувати з пилком, пилом, хімікатами. Робота важка фізично, робочий день ненормований.  Зате попит на таких фахівців був і буде завжди, за будь-якої влади, під час будь-якої кризи. Це робота, де дійсно видно результат праці та є відчуття важливості своєї справи.