Бетоняр – це робітник, який приймає участь у виготовленні стінових панелей, плит, блоків, маршів тощо. Закладання фундаментів і покриття бетоном доріг – ось далеко не повний перелік робіт бетонника на будівельному майданчику.
Характер та умови роботи
Укладання бетонної суміші в опалубку колон, стін, балок, плит, мостових опор, бичків. Укладання бетонної суміші на похилу площину (в укоси греблі, дамби, каналів тощо). Укладання спеціальних та важких бетонних сумішей у конструкції атомних електричних станцій. Облаштування та ремонт чистих цементних підлог з нарізуванням на смуги і шашки. Улаштовування чистих бетонних підлог методом вакуумування. Обробка крайки швів та поверхні дорожнього цементно-бетонного покриття. Виготовлення на полігонах будівельних майданчиків блоків плитних прогонових будівель мостів. Електро- й паропрогрівання бетону. Бетоняр приймає участь у виготовленні стінових панелей, плит, блоків, маршів тощо. Закладання фундаментів, зведення колон, будівель і споруд, бетонування фундаментів і покриття.
Весь комплекс робіт, які виконує бетоняр в цеху чи на будівництві, складається з таких операцій:
монтаж і установлення опалубки, облаштування підтримуючих риштувань, підмостків, робочих настилів;
монтаж і установлення арматури, анкерних болтів і частин, що закладаються;
бетонування конструкції, приготування і транспортування бетонної суміші, подавання її у конструкцію, укладання і ущільнення;
обробка поверхні бетону і робочих швів у процесі бетонування;
доглядання за бетоном у процесі його твердіння.
Бетоняр – це одна з найбільш поширених професій на будівництві. З розширенням будівництва потреба у цих фахівцях як в державних, так і в приватних та комерційних структурах постійно зростає, тому ймовірність працевлаштування після оволодіння професією висока і не викликає сумніву.
 

За матеріалами відділу організації профорієнтації Хмельницького ОЦЗ