Фермер - працівник, зайнятий виробництвом сільськогосподарської продукції. Фермери - категорія підприємців у сільському господарстві.

    Фермеру потрібні спеціальні знання: з рослинництва, дендрології, бджільництва, птахівництва, тваринництва, ветеринарії, санітарії; досвід роботи з сільськогосподарською технікою. Найчастіше фермер веде господарство із залученням найнятих робітників, членів власної сім'ї або з іншими фермерами. Окрім роботи, спрямованої на вирощування рослин або утримання тварин, фермер бере участь в будівництві сільськогосподарських споруд, управляє технікою, виконує її дрібний ремонт, шукає ринок збуту своїй продукції або безпосередньо торгує нею.

    Дана професія не потребує специфічних вимог щодо освіти. Можна здобути спеціальну освіту за напрямом «Організація фермерського господарства», або освіту з сільськогосподарських і біологічних спеціальностей. Але цілком можливо, що у людини, яка спеціально не вчилася, але виросла у селі, буде більше шансів на успіх, ніж в того, хто має освіту відповідного профілю, але звик жити в місті.

 

    УВАГА!!! Безробітним громадянам, державна служба зайнятості на безоплатній основі може сприяти в отриманні професії «робітник фермерського господарства» на базі повної загальної середньої освіти. Навчання здійснюється у Рівненському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Термін навчання - 11,9 місяця.  В закладі освіти забезпечуються комфортні умови проживання в гуртожитку готельного типу, створена сприятлива атмосфера для навчання людей різного віку, працює досвідчений викладацький колектив, застосовуються новітні педагогічні та інформаційні технології, сучасне обладнання. Так, за направленням Хмельницької обласної служби зайнятості,  починаючи з 2011 року,  професію   «робітник фермерського господарства» отримали 36 безробітних осіб, які були працевлаштовані в фермерських господарствах області.

    Також, професію «робітник фермерського господарства» можуть здобути працюючі та незайняті особи, які не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Особи, які мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту та не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття, можуть набути професію на підставі ваучера для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці. При цьому, особа сама обирає заклад освіти, на базі якого хоче навчатись,  зручну для неї форму навчання (денну, вечірню, заочну, дуальну, дистанційну, курсову чи індивідуальну). Це, також, гарна можливість для роботодавця отримати кваліфікованого працівника з відповідною освітою і знаннями,  з числа своїх же працівників, без відриву від виробництва та не витрачаючи власні кошти на його перекваліфікацію чи підвищення кваліфікації.

    Видача ваучера здійснюється службою зайнятості одноразово відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 207. Оплата навчання на підставі ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в межах видатків, передбачених на цю мету у бюджеті Фонду на відповідний рік.

.

 

.