ОГОЛОШЕННЯ!

Хмельницький обласний центр зайнятості (далі – центр зайнятості) інформує про прийом пропозицій закладів освіти для участі у відборі закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та їх проживання в період навчання.

Відбір закладів освіти здійснюється для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання у період навчання (далі- відбір). За результатами відбору формується перелік закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання у період навчання (далі - Перелік закладів освіти).

Відбір проводиться відповідно до Порядку відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання, затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 269, у редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 25.10.2019 №1553.

У відборі мають право приймати участь заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання (далі - заклад освіти), які надають освітні послуги з організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) послуги з проживання зареєстрованих безробітних у період навчання.

Пропозиції щодо участі у відборі приймаються з 28.01.2022 за адресою 29000 м. Хмельницький, пров. Шевченка, буд. 10, відділ організації профнавчання Хмельницького обласного центру зайнятості - каб. 102,  контактний телефон (0382) 72-06-68, 65-74-08, згідно графіку прийому пропозицій про участь у відборі.

Графік

прийому пропозицій про участь у відборі 

№ п/п

Дата прийому пропозицій

(на постійній основі)

Часи прийому пропозицій

Примітка

1

понеділок-четвер

з 8.00 до 16.30

Обідня перерва з 12.00 до 13.00

2

п’ятниця та передсвяткові дні

з 8.00 до 15.00

Обідня перерва з 12.00 до 13.00

Список професій (напрямів), за якими планується організація професійного навчання зареєстрованих безробітних додається.

Список професій (напрямів),

 за якими планується організація професійного навчання

 зареєстрованих безробітних

 

Назва професії (напряму)

Код  професії*

водій навантажувача

8334

касир торговельного залу

4211

машиніст автогрейдера

8332

машиніст екскаватора

8111

машиніст екструдера

8232

монтер колії

7129

оператор верстатів з програмним керуванням

8211

оператор поштового зв'язку

4223

оператор телекомунікаційних послуг

4229

продавець непродовольчих товарів

5220

продавець-консультант

5220

слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

7241

слюсар-ремонтник

7233

слюсар-сантехнік

7136

токар

8211

тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії Е1, Е2

8331

фрезерувальник

8211

 

 

Виконання робіт на висоті (підвищення кваліфікації)

 

Будова і безпечна експлуатація обладнання зі зберігання та переробки зерна (підвищення кваліфікації)

 

 

Для участі у відборі заклади освіти подають пропозиції про участь у відборі разом із такими документами:

1) щодо організації професійного навчання:

- інформацію про наявність у закладу освіти ліцензії для провадження діяльності з надання освітніх послуг за заявленою професією, або групою споріднених професій, віднесених до одного класу (підкласу, групи) класифікаційного угруповання Національного класифікатора професій ДК 003:2010, або за спеціальністю (програмою, галуззю знань);

- інформацію про наявність у закладу освіти свідоцтва про атестацію закладу професійної (професійно-технічної) освіти чи сертифіката про акредитацію освітньої програми за відповідною спеціальністю (за наявності);

- кошторис витрат на професійне навчання однієї особи за весь період навчання за окремою професією, спеціальністю (програмою, галуззю знань), складений відповідно до Порядку надання платних освітніх послуг державними та комунальними навчальними закладами, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України від 23 липня 2010 року № 736/902/758, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 листопада 2010 року за № 1196/18491, та інших вимог законодавства, що регламентує діяльність закладу освіти;

- інформацію в довільній формі про матеріально-технічне, навчально-методичне та кадрове забезпечення закладу освіти;

- інформацію про наявність баз для проведення виробничої практики;

- інформацію про доступність будівель, споруд і приміщень закладу освіти для осіб з особливими освітніми потребами.

2) щодо організації проживання в період навчання:

- інформацію в довільній формі про кількість місць для забезпечення проживання зареєстрованих безробітних у період професійного навчання;

- інформацію в довільній формі про умови проживання та їх відповідність санітарним нормам, установленим законодавством;

- кошторис витрат або калькуляція на проживання одного слухача на добу, складені відповідно до Порядку надання інших платних послуг державними та комунальними навчальними закладами, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України від 23 липня 2010 року № 736/902/758, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 листопада 2010 року за № 1196/18491, та інших вимог законодавства, що регламентує діяльність закладу освіти;

- інформацію про доступність будівель, споруд і приміщень для проживання в період навчання для осіб з особливими освітніми потребами.

Критеріями прийнятності закладів освіти щодо організації професійного навчання зареєстрованих безробітних є:

  • місце розташування закладу освіти в межах адміністративно-територіальної одиниці (Хмельницька область);

  • наявність у закладу освіти ліцензії для провадження діяльності з надання освітніх послуг за заявленою професією, або групою споріднених професій, віднесених до одного класу (підкласу, групи) класифікаційного угруповання Національного класифікатора професій ДК 003:2010, або за спеціальністю (програмою, галуззю знань);

  • наявність матеріально-технічного, навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу освіти, потрібного для повного виконання навчальних планів та освітніх програм;

  • наявність баз для проведення виробничої практики.

Критеріями прийнятності закладів освіти щодо організації проживання зареєстрованих безробітних у період навчання є:

- відповідність умов проживання санітарним нормам, установленим законодавством.

Заклади освіти та роботодавці забезпечують актуальність відомостей за професіями, спеціальностями (програмами, галузями знань) про матеріально-технічне, навчально-методичне, кадрове забезпечення, наявність баз для проведення виробничої практики, вартість навчання, вартість проживання.

Відбір закладів освіти проводить Комісія, яка протягом 10 робочих днів із дня отримання пропозицій закладу освіти перевіряє комплектність і правильність поданих пропозицій, відповідність закладів освіти критеріям прийнятності закладів освіти щодо організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання та за наявності аргументованих зауважень щодо комплектності й правильності поданих документів письмово повідомляє про них заклад освіти.

Заклади освіти - учасники відбору мають право замінити, відкликати подані документи або внести до них зміни протягом 10 робочих днів з моменту отримання письмових зауважень Комісії.

У разі ненадання закладом освіти в установлені строки документів із врахуванням аргументованих зауважень Комісії заклад освіти до Переліку закладів освіти не вноситься.

Перелік закладів освіти, які пройшли відбір, центр зайнятості розміщує на власному вебсайті.

Між центром зайнятості та закладом освіти, який пройшов відбір та включений до Переліку закладів освіти, укладається Договір про співпрацю щодо організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання у період навчання.

*** Заклади освіти, які пройшли відбір у 2020-2021 роках за певними професіями (напрямами) та з якими укладені договори про співпрацю щодо організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання, повторно відбір за цими професіями (напрямами) не проходять, лише подають до центру зайнятості зміни про вартість навчання, вартість проживання, матеріально-технічне, навчально-методичне, кадрове забезпечення, бази для проведення виробничої практики, інформацію про анулювання ліцензії з надання освітніх послуг за професією, (напрямом) за якою вони пройшли попередній відбір.

* Заклади освіти мають право подавати пропозиції про участь у відборі за професією наведеною у списку або групою споріднених професій, віднесених до одного класу (підкласу, групи) класифікаційного угруповання  Національного класифікатора професій ДК  003:2010, або за спеціальністю (програмою, галуззю знань).

Відділ організації професійного навчання ОЦЗ