Пекар – це працівник хлібопекарного виробництва, фахівець з випікання хліба та хлібобулочних виробів.
Професія «пекар» має своє походження з давніх часів. Ще єгиптяни винайшли такий продукт, як хліб, який ми звикли вживати сьогодні. Сталося це 5-6 тисяч років тому. Таким чином, цей час можна вважати часом створення технології хлібобулочного виробництва. А першими пекарями можна сміло вважати всіх древніх єгипетських жінок.
Пекар готує різноманітні хлібобулочні вироби. Сучасне хлібопекарське виробництво оснащене комплексно-механізованими лініями, які обслуговує також пекар. Він стежить за машинним розподілом тіста, витримкою його перед саджанням в піч, визначає готовність виробу. Отже, основним обов’язком пекаря є контроль за формуванням, розшаруванням та випіканням виробів.
Професійно важливі якості:
-
знання основ технологічного процесу випікання хлібобулочних та борошняно-кондитерських виробів, тривалість випікання виробів, ознаки їх готовності, способу укладання виробів на лотки, вагонетки, транспортер, основ санітарії та особистої гігієни, поняття про мікроорганізми і мікробіологічні процеси;
-
уміння вести процес випікання хлібобулочних та борошняно-кондитерських виробів під керівництвом пекаря вищої кваліфікації, укладати тістові заготовки на люльки печі (черінь печі), змащувати тістові заготовки хліба, батонів, булок, укладати вироби на лотки, вагонетки, відбраковувати готові вироби, транспортувати вагонетки з готовою продукцією, подавати порожні вагонетки для завантаження, перевіряти стан лотків, змащувати вручну форми для випікання хлібобулочних виробів.
Також пекар має бути швидким, витривалим, добросовісним, охайним, оперативним, уважним та відповідальним; раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці; дотримуватися норм технологічного процесу.
В травні 2019 року Хмельницькою обласної службою зайнятості було зареєстровано понад 14 вакансій за даною професією, тому можливість працевлаштуватися за фахом досить висока.