Провізор - це фахівець, який має вищу фармацевтичну освіту, добре розуміється на лікарських засобах, знає все про їх застосування і дозування, та в разі відсутності того чи іншого препарату, здатний замінити його найбільш підходящим аналогом, не нашкодивши здоров’ю пацієнта.
Основним плюсом професії є те, що люди, які мають фармацевтичну освіту, можуть знайти роботу в багатьох сферах діяльності: провізори, фармацевти потрібні в аптеках, дослідницьких лабораторіях, медичних установах, на виробництві лікарських засобів. Їх знання можуть бути корисні не тільки людям, які зіткнулися з проблемою вибору медикаментів, а й дослідникам, що працюють над створенням нових лікарських засобів. Крім цього, вони можуть виступати сполучною ланкою між постачальниками медикаментів та аптеками – працювати медичними працівниками, тобто представляти компанію-виробника і пропонувати її продукцію споживачам.
Фахівці, які отримали фармацевтичну освіту, постійно мають справу з лікарськими засобами, знають, які саме діючі речовини входять до їх складу, а також можуть відповісти на питання, яке дозування буде оптимальним для конкретної людини залежно від її статі, віку та інших фізіологічних характеристик.
Робота провізора відрізняється досить високим рівнем складності та вимагає уваги, відповідальності, доброзичливості, активності, швидкості реакції і вміння спілкуватися з людьми. Працюючи у фармацевтичній сфері, потрібно постійно підвищувати рівень своїх знань і навичок. Все це забезпечить уміння виходити зі складних ситуацій, навчить уникати конфліктів із пацієнтами аптек.
Варто зазначити, що потреба у провізорах є досить високою та стабільною, адже в сучасному світі з’являється все більше і більше проблем зі здоров’ям людини, які потребують вживання ліків. Фармацевтична освіта також дає можливість фахівцю, який має високу кваліфікацію і досвід, працювати не тільки в аптеці або лабораторії, а й відкрити власний бізнес з продажу або виробництва лікарських засобів.
У професії провізора, як і в будь-якій іншій, є й свої мінуси. Перш за все, це можливий негативний вплив на здоров’я. Постійна взаємодія з медикаментами може негативно позначитися на здоров’ї фармацевта. Нерідко ці фахівці змінюють роботу через наявність алергічних захворювань, які не дозволяють займатися улюбленою справою. Також під час роботи в аптеці здоров’я провізора інколи знаходиться під загрозою: люди, які приходять за ліками, можуть бути носіями вірусів, якими досить легко заразитися. Але наведені приклади – це, скоріш за все, винятки, ніж правила.
За матеріалами відділу організації профорієнтації