Обов'язково додержуйтесь наведених нижче правил і рекомендацій! Вони допоможуть вам уникнути небажаних зустрічей з аферистами, якщо ви використовуєте Інтернет як джерело інформації про роботу. А якщо така зустріч все ж відбудеться – вона не матиме для вас неприємних наслідків.           

 Обов'язкові правила безпеки при пошуку роботи в мережі Інтернет:

1. Ніколи не надавайте через Інтернет, електронною поштою, телефоном або факсом, та не вказуйте в резюме інформацію, яка не стосується роботи. Тобто, не надавайте номер паспорта, номери банківських карток, точну дату народження (можна вказати лише рік народження). Не вказуйте повну адресу проживання і сімейний стан. Роботодавцям ця інформація навряд чи буде потрібна, доки ви не прийняті на роботу. Натомість, аферисти, скориставшись цією інформацією, зможуть, наприклад, оформити кредит на ваше ім'я, а повертати його доведеться вам!

2. Розміщуючи своє резюме на сайтах пошуку роботи, не заповняйте ті поля, в яких вимагається інформація, що не стосується ваших професійних здібностей (дивіться правило 1).

3. Перевірте реальність роботодавця, кадрового агентства чи будь-якого посередника за допомогою іншого джерела інформації: друзі, знайомі, сусіди тощо або через телефонний  довідник. Або зв'яжіться з роботодавцем напряму. Найкращий спосіб перевірити реальність існування  компанії – це відвідати офіс у робочий час.

4. Якщо кадрове агентство, посередник або роботодавець вимагає перевірки вашої біографії, погоджуйтеся на це тільки після зустрічі в робочий час в офісі вашого можливого роботодавця.

5. Остерігайтесь всіх, хто вимагає будь-якої передоплати, авансу в обмін на пошук роботи чи сприяння в працевлаштуванні.

6. Ретельно вивчайте контактну інформацію в оголошеннях з запрошенням на роботу або пропозиції, що надходять на вашу електронну поштову скриньку. Остерігайтесь повідомлень з орфографічними помилками, таких, які не містять назви компанії.

7. Перевіряючи джерела вакансій, вводьте адреси сайтів в адресний рядок браузера, і не використовуйте прямих посилань. Прямі посилання, які можуть до вас надсилати електронною поштою, можуть привести на фіктивні копії сайтів компаній-роботодавців. Це форма шахрайства, яке називається фармінгом. Фармінг – це перенаправлення користувачів зі справжніх серверів компаній на їх фіктивні копії. Фармінг використовується для розкрадання особистої інформації.

8. Створіть окрему електронну поштову скриньку в Інтернеті для листування, пов'язаного з пошуком роботи.

9. Не проявляйте інтересу до тих оголошень, які не містять назви компанії, конкретної інформації про напрямки її діяльності. Оминайте увагою оголошення, написані з граматичними помилками. Жодна серйозна компанія не дозволить собі поширювати безграмотно підготовлену інформацію, адже безграмотність є серйозним ударом по іміджу компанії.

10. Довіряйте своїй інтуїції і будьте особливо обережні при встановленні ділових контактів з компаніями інших країн. Якщо вакансія аж занадто приваблива, або щось здається вам підозрілим, – це, швидше за все, шахрайство.

 За матеріалами сайту  www.jobs.km.ua