Вчитель - це людина, яка когось чомусь навчає. Професія вчителя виникла внаслідок появи необхідності виховувати і навчати наступні покоління заради їх успішного та швидкого входження в суспільне життя, а також подальшого розвитку в ньому. Отож, вчителі готують майбутнє покоління до дорослого життя, тому на них лежить величезна відповідальність.
         Якщо раніше місце роботи вчителя асоціювалося здебільшого зі школою, то зараз межі  цієї професії дуже розширилися. Вчителі працюють у ліцеях, гімназіях, училищах, вищих закладах освіти. В плані кар’єрного росту педагог може стати директором школи або завучем, методистом у відділі освіти, деканом, завідувачем кафедри.  Дехто – навіть започаткувати власний бізнес з надання освітніх послуг.
        Вчителі можуть передавати знання на курсах, бізнес-тренінгах в якості коучів, а також навчати танцям, ораторському та бойовому мистецтвам… Якщо ж відійти від безпосереднього вчителювання, то, наприклад, маючи освіту філолога, за бажанням або у разі необхідності, дуже легко можна опанувати суміжні сфери та займати різні посади.
Особливості професії
        Професія дійсно особлива, оскільки вимагає від людини величезного терпіння, креативності та самовдосконалення. З одного боку, вчитель повинен вміти спілкуватись, взаємодіяти з різними людьми, керувати ними, направляючи їх думки та дії в правильне русло. З іншого боку, професія передбачає наявність спеціальних знань, постійного розвитку та вдосконалення набутих навичок та вмінь, вивчення новинок за обраним профілем. Саме тому, щоб бути хорошим вчителем, лише знати свій предмет недостатньо, потрібно заслужити авторитет, «достукатись» до різних учнів та вміти донести знання найпростішими словами.
         Особисті якості: високий рівень інтелектуальних, організаторських та комунікативних здібностей; терплячість; любов до дітей; справедливість; щирість; почуття гумору; вимогливість; доброта; творчість; чуйність; ввічливість; пунктуальність; врівноваженість.
         Що потрібно знати?
         Свій предмет або напрямок викладання
          Вікову та педагогічну психологію
         Ефективні форми та  методики  викладання
         Добре володіти ПК та бути впевненим користувачем інтернету.