Праця водія тролейбуса належить до одного з видів комплексно-автоматизованої праці, яка характеризується активізацією взаємодії органів відчуття, швидкими і точними руховими реакціями. Водій сприймає велику кількість інформації стосовно характеру руху усіх його учасників, стану шляху, навколишнього середовища, засобів регулювання, а також стану вузлів та агрегатів тролейбуса (за допомогою різних приладів).
   Водій тролейбуса повинен знати: можливі несправності тролейбусів та їх обладнання, засоби їх усунення, правила дорожнього руху, особливості маршруту, правила технічної експлуатації тролейбуса, використання спеціального обладнання, приладів і інструментів, що застосовуються при плановому ремонті, технологію ремонту.
   Водію тролейбуса щодня доводиться протягом усього шляху аналізувати дорожню обстановку і приймати рішення в умовах дефіциту часу. Тому він повинен мати точні, координовані та швидкі рухи.
   Робоче місце водія – кабіна зачиненого типу.
   Праця водія тролейбуса характеризується невисокою фізичною напруженістю, тому займатися нею можуть чоловіки та жінки, що досягли 18-річного віку.Для успішного оволодіння професією водія тролейбуса необхідні знання з таких шкільних предметів, як фізика, математика, хімія, електроніка.Водій тролейбуса повинен мати гарний зір, слух та пам’ять, повинен вміти логічно мислити. Він повинен бути спостережливою, дисциплінованою, відповідальною людиною, сумлінно виконувати службові обов’язки та суворо дотримуватися правил дорожнього руху.
   Рівень заробітної плати працюючого водія тролейбуса визначається відповідно до тарифної системи оплати праці, що діє на кожному державному підприємстві, до яких належать трамвайно-тролейбусні управління.
   Можливість працевлаштування за фахом водія тролейбуса цілком реальна. Попит на ринку праці на фахівців професії існує постійно, а працевлаштування досить перспективне.

За матеріалами відділу профорієнтації Хмельницького ОЦЗ