Найважливішим і вирішальним етапом на шляху до заповітної роботи є співбесіда. Під час співбесіди роботодавець окрім звичайних питань по роботі може задати шукачеві роботи так звані «запитання з підтекстом».  Найчастіше це такі запитання: «Які ваші недоліки?», «Чому ви хочете працювати саме у нас?» або ж «Чому ми повинні взяти саме вас?»

Отже, як потрібно відповідати на питання такого типу?

Які ваші недоліки?

Тут недоречно жартувати, але й про свої справжні недоліки говорити не варто. Краще сказати: «У мене, зрозуміло є недоліки, але на моїх професійних якостях вони ніяк не відбиваються».

Розкажіть про свої успішні проекти.

Джойс Кеннеді, автор книги «Резюме для чайників», рекомендує не переборщити. Збільшення продажу, запуск сайту, відкриття нових філій – все це відноситься до заслуг, які варто перелічити. На співбесіді потрібно розповісти про головні свої досягнення, але не перехвалити себе!

Чому ви хочете працювати у нас?

Чесно відповідати «У вас більша заробітня плата» не можна. Потрібно сказати: «Тому що… (далі – інформація з сайту компанії про те, які у них заслуги у даній діяльності, що вони лідери в певній області, що вони давно на ринку праці та інше, що стосується організації).

Чому ви вирішили змінити роботу?

Головне – не поливати брудом попереднє місце роботи, інакше потенційний наймач вирішить, що після звільнення можливе повторення ситуації, і обливати брудом будуть уже його організацію. Краще послатися на правдоподібні речі на зразок відсутності перспектив розвитку, зростання, незручне розташування офісу або некомфортного робочого графіка.

Які у вас були невдалі проекти і як ви виправляли їх наслідки?

Головна частина питання – друга. Роботодавець хоче дізнатися як потенційний працівник може впоратися із проблемами, як поведе себе у кризовій ситуації та чи вміє він визнавати і виправляти свої помилки.

Чому ми повинні взяти саме вас?

Роботодавець хоче переконатися, що ти впораєшся з цією роботою. Тому, дивлячись у очі співрозмовникові, потрібно відповісти: «Тому що я впевнений, що впораюся з цією роботою. Мене не лякають складнощі і я націлений на результат!».